zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

make a SHORT poem on bamboo​
please help me find the fraction
How does the setting of "Mending Wall" help develop its central idea? The modern setting is what makes the speaker want to rebuild the old walls that have cru
Write the slope-intercept form of the equation of the line passing through the point (-2,6) and parallel to the line y=4x+5.
Kinda lost on this please need help
please help and explain step by step​
Which of the following do abiotic and biotic factors not have in common? both are needed for survival both are found in ecosystems both are used for economic ga
Find x if the meanof 1,3,6,8,x is 6
Find the dimensions of an American football field. The length is 200 feet more than the width, and the perimeter is 1040 feet. Find the length and width?
The lines $-2x + y = k$ and $0.5x + y = 14$ intersect when $x = -8.4$. What is the value of $k$?