SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

1.4.3 Investigate the influence of self-esteem and teenagers participating in risky behaviour based on positive / high self-esteem (2) and negative / low self e
Refer to The Mary Celeste: An Unsolved Mystery from History for a complete version of this text. Which detail from the text best supports the idea that the crew
Anna's meal consists of a bean burrito, tortilla chips, Greek yoghurt, and a cup of chocolate ice cream. The total caloric value of this meal is 630 calories, o
Management accounting ____. focuses on estimating future revenues, costs, and other measures to forecast activities and their results
And models are tools social scientists use to describe, explain, change and sometimes terminate behaviors
hi pls help pls pls. this is due at 11:59 help
What is the solution to the following equation? -6(3x + 2) = -84+2(-6-2x) O 0-6 O 9 -9
Why does the author call coorg a piece of heaven that must have drifted from the kingdom of god.
What’s 1+1+1+2+9x6x19856967?
Drivers under the age of 18 can talk on the phone while driving only if using headphones, a wireless device, phone holder or mounted device. true/ false