monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

Multiply the polynomial expressions below. (7x + 5)(2x3 – 4x2 + 91 - 3)
help ! solve the following system of equations -9x+2y=-13 2x-9y=20
The air pollution in your area is increasing by the day.what would be the most appropriate way to solve this issue?
What is most closely the meaning of lament
What lessons can we learn from WW2
Select each expression that is equivalent to 3n+16. Select all that apply. Explain. A.3n+6 B. 3n+18 C. 2n+2+n+4 D.2(n+6)+(n+6) E. 2(n+6)+n
Which statements describe global warming? Select two answer choices. Global warming can be decreased through deforestation. Global warming occurs naturally. Glo
How has India moved from a command economy to a mixed economy in recent years?
PLS HELP I BEG 4. The speaker says, "We sing, but oh, the clay is vile /Beneath our feet, and long the mile." (Lines 12-13) -What is the most likely interpret
A function is shown in the table. Which of the following is a truestatement for this function? (5 points) Pls help