jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

uncommon name ideas for a lead female character
Maribel, ¿tú _____ también al restaurante con tus padres?
Simplify the following: √5 x √12
Task 1 According to the most recent United States census data, Spalding County's estimated population in 2020 is 65,403 people with a growth rate of 1.29%. Assu
LIST THE BEST 10 CAMERAS FOR FILMING 2022.
mary picks 15 flowers from her garden. if 3 out of 5 of the flowers are red, how many red flowers does mary pick?
Pllzzz answerrrr......
What effect did colonization have on the native american population
Severe droughts from climate change can cause some lands to become deserts, and this process leads to ___________________. A.food shortages B.water shortages C.
what country has the highest number of bird species