zoeycrew
zoeycrew zoeycrew
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

plz help me i would love it

plz help me i would love it class=
plz help me i would love it class=
plz help me i would love it class=

Respuesta :

kendelllh
kendelllh kendelllh
  • 02-02-2019
Due to the fact that you forgot to list the angles that went with the image, I’ll just add a picture describing the choices.
Ver imagen kendelllh
Answer Link

Otras preguntas

Chris sells beaded necklaces. Each large necklace sells for $5.10 and each small necklace sells for $4.70. How much will he earn from selling 1 large necklace
1. Find the value of x if m arc ADC= (4x + 4)° and m angle ABC= 150°. 7429630073.52. Find the value of x if m arc ADC= 5(x – 3)° and angle ABC= 165°.330726669
Bottom of food chain, prey for consumers.
A train passes a stationary observer. Which of the following best describes how the amplitude and the apparent frequency of the sound waves heard by the observe
A car travels 41 km in 31 minutes. What is its average speed in km/h? Give your answer rounded to 1 decimal place.
All countries require the labelling of GMO's on food being sold. true false
Est-ce que tu aimes les zoos? Pourquoi? Pourquoi pas? (2 points)​
A circular garden with a radius of 8 feet is surrounded by a circular path with a width of 3 feet. What is the approximate area of the path alone? Use 3.14 for
PLEASE HELPPPP Eight pounds of peanuts cost $24.00. Six pounds of walnuts cost half as much. Which is more expensive and by how much?
Please help me with this math problem (having trouble)