gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

is it better to do an online class over summer for high school ( to prep for high school) or just wait and why do you think this?
In 1935, which social initiative had the greatest impact on the health care system?
______ deals primarily with governmental powers, civil rights, and civil liberties.
Who is the president of Nigeria​
What’s the difference in feet between 130 yards and 120 meters
Please help me out.........
Ben and jack took part in a cycle race Ben took 47 minutes 39 seconds and jack took 54 minutes 12 seconds to complete the race What is the difference between
Falling cold air forms a high-pressure area, called a ______. A) high B) low
Question 21. Help me, thanks
The volume of a sphere is 2 comma 143.57 m cubed. To the nearest meter​, what is the radius of the​ sphere? Use 3.14 for pi.