moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following activities are examples of data gathering? Check all that apply. A. Surveying students about their favorite type of math problem
Which of these decrease as greenhouse gas pollution increases? A. Rate of ice sheet melting B. Ocean surface temperature C. Sea levels D. Rate of thermohali
can someone explain to me what the "formal" tense in spanish is and how to make a word formal. if you have any questions comment it in the Ask for information s
Where would Jane have to go if Mrs. Reed did not support her? A) To the poorhouse B) To boarding school C) To another country D) To live on the streets
What are you required to have in order to receive financial aid for college?
What is the angle of this triangle
A spinner has three sections. The table shows the results of spinning the arrow on spinner 80 times. Three column table. First column values are Section 1 and
According to the anglo culture cluster, the least desirable leader behavior is
what is the efficiency of a lawn mower's engine when the heat input is 1,000 joules and the waste heat is 750 joules
What treats the body using principles similar to acupuncture and acupressure?