Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

what occurs in the proliferative phase
In French, the expression huit jours refers to a week. Quinze hours refers
A submarine at a depth of -25 2/3 feet descended 5 1/2 feet. The submarine then ascended 2 1/6 feet. Write an expression to determine the depth of the submarine
Raphael paid $ 632 for a camera during a 60 % off sale. What was the​ camera's regular​ price
explain the four steps of how enzymes work
Julian earns $7.50 an hour baby sitting on the weekend last week she babysat for 2.2 hours on Saturday in 3.5 hours on Sunday how much did Julian earn
3-0÷6+13 equals what
Ivan drove 936 miles in 13 hours. at the same rate, how many miles would he drive in 11 hours?
luci cuts a board that is 3/4 yard long into pieces that are 3/8. how many pieces does she cut
Precinct Captains _________. must be at the polls on election day organize voters into divisions based on voting behavior prepare the party poll book, which lis