TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

what property is -2x - 2 + 5x​
20 points to whoever can help me pls 1) What is the meaning of: using a negative word to emphasize the meaning of your words when writing? 2) What is the meanin
Please could someone help me ?
Select all that apply. Besides many deaths, other effects of the plague included _____. persecution of Muslims and Jews for being the cause of the plague little
How do you find the whole number from the percentage increase?(Give an example)
PLZ ANSWER THIS SCREENSHOT
Solve: 2(−n−3)−7(5+2n)
The Great Compromise during the writing of the Constitution involved A) ending the slave trade after twenty years. B) whether or not only a majority vote was n
Which ordered pair is a solution of the equation? y = 7x- 3
What are the definition and purpose of a business? A business provides goods or services in exchange for . The goal of a business, if it wants to survive over