gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

the quantum mechanical and Bohr atomic model represent electron orbits as
Which is a FALSE statement about prescription medicines? A. You should stop taking the medicine when you feel better. B. You should not use medicineafter it h
How do the immune and lymphatic system work together? PLEASE HELP ME!
answer these question for me please
Consider the sequence 2, 5, 10, 17, ... What is the value of a3? 2 5 10 17
The major portion of congressional business is handled by the __________ of the House and Senate. A. leaders B members C accountants D standing committees
The slope and position of the long-run aggregate supply curve Suppose the Fed doubles the growth rate of the quantity of money in the economy. In the long run,
Why do flowers have pigment, not how but the reason they have pigment
A typical passage through the Panama Canal takes how long? A. 2 - 4 hours B. 8 - 10 hours C. 2 - 4 days D. 8 - 10 days
Which power has a value of 1? Choose all the correct answers. 14/14 23/23 32/32 41/41 50/50