Ariellyvz3105 Ariellyvz3105
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Jane bought three sheets of poster board and a pack of markers. Denise bought two packs of construction paper and a tube of glue. Who spent more? How much more?

Respuesta :

kingblazer kingblazer
  • 02-10-2019
Jane spent more money then Denise
Answer Link

Otras preguntas

Which two minerals would be most useful as grains on sandpaper?
what is the width of a rectangle with the area of 5/8in2 and the length of 10inches
3x-2y=13 and 2x+3y=-16
1.3(8-b)+3.7b=-5.2 Solve the equation
Which of the following minerals is beneficial to plants? a. Nitrogen c. Aluminum b. Mercury d. Limestone
As american forces neared japan, the japanese fighting became more ferocious. many began to fear what an american invasion of japan would cost in human lives.
alyssa received 30,000 from an inheritance and invests in a certificate of deposit paying 5% annual interest and the rest in apple inc. offering an annual retur
You roll a six sided dice four times, what is the probability of rolling four sixes?
I need help on number 7
Why is the Mausoleum at Halicarnassus an ancient wonder?