Celiahjensen
Celiahjensen Celiahjensen
  • 01-11-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

JasperC JasperC
  • 03-11-2019

Answer:

(4,-3)

Step-by-step explanation:

is 4<3? no

is -2<3? yes but is 1>_ 8? no

etc etc

Answer Link

Otras preguntas

A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
what’s digital infastructure
250 g flour is needed to bake a 1 kg cake. Find the amt of flour needed for a 2 1/2 cake
State whether amino acids are found in animals, plants or both? 1) Animals 2) Plants 3) Both
Which of the following trigonometric inequalities has no solution over the interval 0 ≤ x ≤ 2π radians? 1) cos(x) < 1 2) cos(x/2) < 1 3) csc(x) < 1 4)
Keri earns $48 every 3 hours. Write an equation for the proportional relationship where t is the time in hours and y is the earnings. Enter the correct equation
You get 77% on your math quiz. You had 100% in your math class before the test. Whats your new grade. 1) 77 2) 88 3) 99 4) 66
someone help, this is trig, i have to do SOHCAHTOA here, i think this question is for sin but im not sure how to do it
Which idea was shared by the ancient Maya, Aztec, and Inca civilizations?
Why was Pizarro’s timing for conquest perfect?