iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Scientific research shows that birds are capable of regenerating their hair cells.
how to type in color on clash royale
which of the following characteristics determines when the refractory period ends?
the older a person is when moving to a new country, the harder it is to learn the language. this best illustrates the importance of ________ for learning langua
are the stock markets open today
Find the following when a = -1, b = 2, c = -1/4 (4b - 3)/(2a) -1
how many delegates does each candidate have
You have the _?_ to be courteous to other shoppers as well as salespeople. a. opportunity c. right b. responsibility d. sense
what are the key differences between total and annular eclipses
what is the value of each digit number of 58