abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Draw and label a picture to show how knowing 7+7 helps you find 7+8
If i save $200 for 6 months and i get 6% interest,how much interest would i earn in 6 months and what would my $200 be then?
s=πr^2+πrl solve for l
how political revolution are born
What stylistic elements does King use to influence his readers? After reading and analyzing "Letter from Birmingham Jail," write an essay in which you answer th
selecciona las oraciones que son correctas
how do food webs show energy connections
1) What role did the British monarchy play in India after 1857? 2) Why would some Indians put their lives in danger for the British? 3) How did the British resp
Nathan plants equal sized squares of sod in his front yard each square has an area of 6 square feet Nathan plants a total of 1000 squares in his yard what is th
43=8c-5, what does c equal?