lfjjdjdododkndbfjd lfjjdjdododkndbfjd
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with the first one

I need help with the first one class=

Respuesta :

anniebrown582
anniebrown582 anniebrown582
  • 02-01-2020

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

because...

you get 35 and multiply it by 6%

which equals 2.1

so that means its $2.10

because you just add the dollar sighn and a zero to the end of it.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone check to see if im doing this correct? Thanks!!! Look at pic
HELPP, solve for w, x, y, and z
Mr. Murphy’s dairy cows give 60.4 litres of milk each day. At that rate how many litres of milk will they give in a week?
Lucy had an baseball card. Today she gave 12 away. Using him run expression for the number of cards Lucy has left
can i get some help pls
How would it benefit the US to get involved in Cuba?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ASAP!?? I RLLY NEED THIS
kellis pays 66 and $0.75 for three shirts find the unit cost​
what other biomolecule can we use for fuel?
What were the contributing factors that led to the “booming” economy during the 1920’s?