sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following planets has the longest orbital period? a. Neptune c. Venus b. Jupiter d. Earth
In the speech, Lewis referred to a "great father" and "great chief'. Who was this?
Who is the featured character in an earth diver story
determine the number of significant figures in the following numbers. 0.02
What is the predominant type of bonding for titanium (ti)?
1. Label the 5 bodies of fresh water that form a border between the US and Canada? What one name is used to describe all 5 bodies of water?
A hummingbird can travel up to 15 meters per second what is the hummingbirds speed in miles per hour
The Federal Application for Student Aid (FAFSA) form: A. must be completed by your guidance counselor B. can only be filled out by U.S. citizens C. is used to a
Is a fraction an integer
A regular polygon is drawn in a circle so that each vertex is on the circle and is connected to the center by a radius. Each of the central angles has a measure