xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

king of the hill characters
as you are leaving a building, the door opens outward. if the hinges on the door are on your right, what is the direction of the angular velocity of the door as
what documents do i need to get a passport
what are valence electrons
does a plant grow faster in light or dark
what time does shabbat start
1.imagine you were able to throw a ball in a frictionless environment such as outer space.once you let go of the ball,what will happen to the ball according to
frequently asked questions in interview
Scientific research shows that birds are capable of regenerating their hair cells.
The first aspect of the argument you must evaluate is the truth of the reasons that are being used to support a conclusion. (Points : 5) True Fa