xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

10x+60(10-x)=250 IREADY
what is the primary reason that elections are important to democracies
in littletown, the probability that a baseball team goes to city playoffs is 0.20. the probability that the team goes to state playoffs given that the team goes
What do you think Achebe meant when he said, "if you don"t like someone's story, write your own?
What are concurrent powers?
Can someone help with this math problem
Dominic bought a new alarm clock that was on sale for $18.75 .If this price represents a 30% discount from the original price,what is the original price to the
Marlon and Michelle have to graph a function with the equation y=x2and are having to debate about which is the most important element to get started, the domain
What type of government was established in Athens during its golden age?
Explain why your body feels like it is being pushed back when the car starts back up again