redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

explain how mutual respect for rights and responsibilities by those in a relationship could sustain a positive relationship​
What is the answer?
the equation of horizontal line passing through (3,-4) is​
The Great Depression would be considered a Bust in the economic business cycle. True or false ??
differentiate hazard, risk, exposure and vulnerability​
Answering by analyzing this picture. The question is : if pesticides were sprayed on the leaf, describe what happens to the a.non-resistant insects. b.resistant
¿Conoces a Maria? Si,____conozco desde hace tiempo. A. la B. lo C. las D. los
Find the perimeter of each polygon. Assume that lines which appear to be 1 tangent are tangent. * 19.3 11 16.5 A) 53.2 C) 55 B) 64.4 D) 76.9Please Explain.. I h
PLSSSSS HELP PLS QUICKLY PLS
Indicate (✓/×)1)Every whole number is a rational number.2)There are some fraction that are not rational number.3)every negative rational number lies to the righ