saharvall saharvall
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Apples weigh 12 ounces each.Ronald bought 4 apples.How many pounds of apples did he buy?

Respuesta :

k0lya
k0lya k0lya
  • 03-03-2020
Answer:

48 pounds

Explanation:

Multiplied 12 times 4 which gave me the answer.
Answer Link

Otras preguntas

Who was the hero of the Odyssey? A.Odysseus B.Achilles C.Jupiter D.Zeus
Which form of Gustar goes in the sentence? No _____ las clases se matemáticas
jacob bought a place mat. The place mat has four sides and only one pair of parallel sides. Which could be the shape of Jacob's place mat? (
A body is found in the park and there is no sign of rigor mortis. how long has the personbeen dead?
What sex is the person who has the karyotype described in Steps 3-4? How do you know?
what are are some 2017 modern examples of people often fear what they do not understand?
there are 4 grams of fiber in 1/2 cups of oats. how many grams of fiber are in 3 1/2 cups of oats?
Evaluate the following expression. 2 0
there are 180 students in the gym for an assembly. if 5% of them are girls, how many girls are there
PLEASE HELP ME! IT'S URGENT!!! TRY TO BE AS DETAILED AS POSSIBLE. What are the different types of municipal governments, what responsibilities do these governme