desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

What prevents ions from crossing the plasma membrane via simple diffusion? A. Ions are too large. B. Ions carry a charge. C. Ions are hydrophobic. D. Ions do n
What's the value of 3 in 310.25
theo had a balance of -$4 in his savings account. after making a deposit, he has $25 in his account. what is the overall change to his account?
-2m + 4m + 5 = -3 Tell me what you did please!
0.632 in two other forms?
this is for algebra 1 My two numbers add up to 12. Three times my first number plus twice my second number is 29. Which two numbers is she thinking of? Show yo
What effect did the Revenue Act of 1926 have on Americans?
How to find the quotient for 10/5
evaluate -a.   a=2.2  need help
-2m + 4m + 5 = -3 Tell me what you did please!