misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What kind of pressure did the colonists apply when they carried out the Boston Tea Party? A) economic B) social C) military D) spiritual
Write 10/3as a mixed number.-​
Abigail can read 180 words in one minute if she were to read 30 minutes each day how many days would it take to read 32,400 words of a book
–713 = 31u solve for u
What is the vertex of the graph of y = −1(x − 2)2 + 3? (1 point) (3, −2) (−2, 3) (3, 2) (2, 3)
Tangible resources, or those that do not have a physical presence, include things like time and energy, True False + Previous Next
The Blossom Hotel opened for business on May 1, 2022. Here is its trial balance before adjustment on May 31. BLOSSOM HOTEL Trial Balance May 31, 2022 Debit Cred
what is the value of x
What portion of total income earned by Americans is "unearned income" or income other than earned income? A. Two-thirds O B. About One-third C. Less than a tent
Where do you most often use your bank debit card? Click on the button (circle) eside your choice. 1. at the automatic bank machine (ATM) 2. to buy groceries 3.