vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

2.) Ted earns $300 in 5 days. With the same pay, how much will he earn in 10 days?
A) -2 + i B) -2 - i C) 2 + i D) 2 - i
2) ( 60p) Write a C program that reads a number n from the user and allows to print a house with a roof using ‘*’ characters. The house should be a n x n square
Please please help me to answer to this question as possible thank you
PLEASE ANSWER!!! The asking price of a house was $210,000. Bob and Sue negotiated with the seller and bought the house for $196,000. What percent of the origina
I think of a number, double it, and subtract two. I get nine.a)Using the statement above, form an equation.Use the letter 'x' for the unknown number.b)Solve the
Simplify: 4(8x+ 1) - 6(1 - 8x)
A box with a total surface area of 1.88 m^2 and a wall thickness of 2.44 cm is made of an insulating material. A 14.1 W electric heater inside the box maintains
Pleaseeee help me with this answer choice question
Solve for the variable in 18 = X/36. O A) 6 OB) 3 O C) 12 OD) 9