kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

I need help please be real answers
THIS IS A REAL HEALTH CLASS QUESTION! Is there a cure for depression? and what is it? NOT PILL RELATED
Jim is in the market for a car that will last for the next 10 years and has saved up some money for the purpose of a car. What’s the best transportation option
What is the largest mountain range in north america?
In which role is the president considered the top person in his/her political party? a. representative of the nationb. party leaderc. chief executived. commande
Answer the question.what is the probability of an event that is certain to occur?
Before applying for a job, job seekers should ask friends if the job is a good fit call around to local businesses discover if they have the necessary skills go
What are the greenhouse gases product bycombustion
Which cell structure is responsible for breaking down sugar molecules in order to supply energy to the cell?
what is the midpoint of the segment (-12,-3) (3,-8)