nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Write a haiku that follows the conventions of the form. Haiku written in English should have five syllables in the first line, seven syllables in the second lin
President ___________ ordered j. edgar hoover to conduct surveillance programs against american citizens.
True or false? narcotic analgesics can depress respiration.
which of the following is an example of a vivid phrase calm windsred skyorange treesscarlet clouds
A circle has a radius of about 12mm. which measurement is closest to the circumference of the circle? a 37.7 mm b 75.4 mm
The most abundant nutrient that the body and all foods are composed of is:
what are the main hearths of the world?
how did the Louisiana Purchase affect the nation's economy and politics
Choose 10 sequences. you are to write down the rule used for the sequence and then find the next 3 terms. 1,-3,9,-27,81,…
Which of the following statements about f(x)=(x-4)^2-1 are true? select all that apply