myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What does each variable stand for in PV=nRT? Thank you.
What is the name of piece above? a. The Raft to Nowhere b. Raft of the Medusa c. The Raft of the Dead d. The Rage of Medusa Please select the best answer fro
paraphrase for romeo and juliet act IV
Yall know the anwser to this​
y=-8x-12.Interpret the y-intercept and the slope​
Which of these writers influenced T. S. Eliot’s works the most
Enlarge the shapes using the scale factor 1:2
two models are shown. Each model has been shaded grey to represent a fraction. wgucj statement is true about the fractions 3/4 and 6/8​
I need help please.
What factor affects the color of a star?