alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Amara and Nikhil walk home from school together every day. Amara's walk is 5/8 of a mile. Nikhil's walk is 1 1/2 miles. How many times as far as Amara did Nikhi
What measurement could be the length of a pool?
Assume the AC generator produce the signal voltage as two sine waves where v = C sin (50 +90)t use compound angle identities to combine individual sine waves in
85 POINTS!!!!!! Describe the graph of y = -|x + 4| - 5. 9(For 85 points it should at least be a sentence or two)
25. Smoke and fog together give rise to: global warming smog ozone depletion acid rain
- Briefly describe how you would prepare a simple acid base indicator.
3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
hi folllow me at talfishmanfanpage09
Determine the perimeter of the right triangle shown. Round your final answer to the nearest whole number, if necessary. right triangle with vertices at negative
Mrs. Bowlin organized the glue sticks into 7 bins. How many glue sticks were in each bin? ANSWER QUICKLY PLEASE ANYONE