athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeeeeee I need helpppp
Which of the following mechanisms is the correct sequence of events that takes place during the plant responses to internal and external signals? A) transductio
Question: Edwin usually makes 20 cookies with this recipe, but only wants 5 cookies. How much is 1/2 teaspoon of vanilla to make 5 cookies? (PLEASE HELP!!)
Use a+= then find the perimeter A rectangle with a length of 15 feet has a diagonal that measures 17 feet. Find the perimeter of the rectangle. A. 46 feet B. 32
Emma earned 12/15 on an assignment about aggressive kangaroos. What was her grade as a percent?
Globalization increasingly _____ the world to answer these _____ and _____ questions in a _____ market rather than an _____ country. (FILL IN THE BLANK)
Part D What is the total volume of the cubic blocks?
The $24.75 is the sale price after reducing the original price by 10%. Calculate the original price
what is the tone of icarus and daedalus by josephine?
Hurry please I need it tonight thank u so much