boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

what are features of myths
Why did the Islamic Empires begin to decline? A. Annexing too much land at once B. Infighting and weak governments C. The impact of
please help i don’t understand
What was one result of american propaganda during world war 1
Which is the solution to the equation 3.5(2h+4.5)=57.75? Round to the nearest tenth if necessaryA.6B.7.6C.8.9D.10
PLEASE I NEED HELP what is the equation of the circle with center (-4 -3) that passes through the point (6,2)
PLEASE HELP! Atlantic Hagfish Part eel, part sea snake, this sea serpent may have inspired many stories. Lacking the scales that most fish have, the hagfish sec
Impression _____ refers to the processes you go through to communicate the impression you want other people to have of you
please help me I will give you brainliest
Simplify the expression. 6t^3