rebealasgmailcom rebealasgmailcom
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store a 16 ounce bottle of apple juice cost $3.20 what is the cost of the apple juice per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 06-09-2016
1 ounce = $3.20/16 = $0.20
Answer Link
albertaretz27
albertaretz27 albertaretz27
  • 27-10-2019

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to solve the inequality -1/3(6x+3)<-14
what is the value of x in y= -6x+18 and y =3/2x-7
Which of the following United States agencies is NOT concerned with international affairs? A. Central Intelligence Agency B. National Security Agency C. Federa
Simplify negative 4 over 3 divided by 2 over negative 6.
Please answer the question from the attachment.
what two mixed numbers have the sum of 8 4/8 and the difference is 2 2/8
The first Secretary General of the United Nations was A. U Thant. B. Dag Hammarskjold. C. Kurt Waldheim. D. Trygve Lie.
What political group did Hitler begin to punish once he came to power?
In a certain desert environment there are a lot of small rodents. There are also happen to be a lot of snakes that feed on the rodents. The ratio of rodents to
why were many Americans satisfied with the articles of confederation