nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image class=

Respuesta :

evapoopbot1 evapoopbot1
  • 04-08-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Option A:

1.50÷18≈0.0833

3.00÷36≈0.0833

4.50÷54≈0.0833

Option B:

0.75÷15=0.05

Option C:

2.20÷15=0.146

Answer Link

Otras preguntas

What diagram can represent set relationships visually?
Find the greatest number you can add to 4315 without having to regroup how did you find the number
Julia spends $2.25 on has for her lawn mower. She earns $15.00 mowing her neighbor's yard. What is Julia's profit?
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
what does 3-3*6+2 equal
A large truck loaded with scrap Stella weights 14 metric tons and is traveling north on the interstate heading for Chicago. It has been averaging 48km/h for th
First two lessons : £12.75 each lesson All other lessons : £20.00 Each lesson Leah has some lessons with Stan's driving school. The total cost of lessons is £30
What is the diameter of a circle
I need to write the number 36 in expanded form
What is the sl unit for length