laurasilio laurasilio
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

This is math please help

This is math please help class=

Respuesta :

ropafadzonyadome
ropafadzonyadome ropafadzonyadome
  • 01-09-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

june 3=$83+$30=$113

june 6=$113-$10.75=$102.25

june 8=$102.25-$13.50+$36.83=$51.92

june 14=$51.92+$20=$71.92

june 17=$71.92-$11.27=$60.65

june 22=$60.65-$82.65= -$22

jume 25= -$22+$30=$8

Answer Link

Otras preguntas

Which is the better deal? 5 pounds of apples for $4.25 or 8 pounds of apples for $6.56 Why?
would you use the same cubic units to meusure the volume of a zoo size aquarium as you would for a box of books
Write two fractions where the LCD is 20
What's the to number 1??
1. having no pattern 2. easy to see 3. marked by outspoken honesty 4. having nothing unnecessary It could be inferred that the word plainly in the letter me
extreme harmful eating behavior
Which point is the solution to the following system of equations? x2 + y2 = 13 2x - y = 4
After alexander the great died his empire was divided into which three
Who started world war one
Primarily because of its importance in the spread of ideas and investigating candidates’ claims, which of the freedoms listed below is critical to ensure fair e