dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The universal law of gravity states that all objects attract all other objects. Why is this considered a universal law? a. Gravity is a principle that is in ef
All the ways scientists do investigations
write 3.141 in expanded notation
Which ordered pair would fit the function: y = 3x -2
What is the definition of a map legend
Building a mass transit system is likely to have which of the following effects? increasing air pollution traffic congestion increasing the temperature of the u
20 points come n get it ppl! Seven hours 27 minutes is equal to how many seconds altogether? 447 2,040 122,400 26,820
.304 in expanded notation
You are asked to find the mean of the data shown in the stem-and-leaf plot. Which tools are appropriate? Choose exactly two answers that are correct. a. protra
What is 10 less than X