demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of an informal economic institution?
Examples sentence with before after ago
In "After Twenty Years," why doesn't Jimmy arrest Bob himself?
Triangle XYZ is similar to triangle RST what is the perimeter of triangle RST
What is 4000000000000000000000 to the 50 power?
Select the freedoms mentioned in the First Amendment. the right to free speech freedom of religion freedom to coin money freedom of the press the right to keep
What is the sum of 58 76?
Explain how to use two bar diagrams to find 45% of $60.
To Build a Fire: Read the sentences from the passage. “He plunged in among the big spruce trees. The trail was faint. A foot of snow had fallen since the last s
what is high possitive correlation on a scatterplot