animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Lizzie buys 8 books and pays with a $50 dallor bill. Alex buys 3 books and pays with a $20 dallor bill. Lizzie and Alex both get the same amount of change. How
14. © MP.1 Make Sense and Persevere Hodi is building a birdhouse. Each of the four walls of the birdhouse needs to be 5.5 inches long. Hodi has a piece of board
answering this Q plz​
if The following statement says: All students must wear Official dress during the conference. Students may borrow any items they do not own. All other i teams
What did the sailors do to the captives who refused to eat
After sales tax your brand new car is $17,300. What is the total price of the car with DMV fees of 1.25% of the purchase price of the car? A. $261.25 B. $17,516
why are sweating and other body-cooling mechanisms necessary during vigorous exercise?
When did Malcolm's attitude towards whites change?
(i wont ask anymore after this) How many solutions does each equation have? a) 7(2+5v)=3v+14 b) -3 (3-6b)=6b+5 c) 2 (a-2)=2a-4
A 25 year old man is 105kg and is 71 inches tall calculate ideal ibw