shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

a penny dropped into a wishing well reaches the bottom in 1.50 seconds. what was the velocity at impact
After a bill has been introduced, what happens next? It is debated on the floor. It is sent to the other house. It is reviewed in committee. It is approved b
Your family is building a new house. Use the correct forms of ser and estar to describe your ideal room.
When you complete a job, but use more time and effort than is truly necessary, how have you worked? a. Effectively, but not efficiently b. Neither effectively n
64 divided by 0.4 and explain how you did it please i don't wanna be stuck on this all night
Simplify the expression (4x - 3)(x + 5).
Identify the correct sentence. a. Drive South on Park road until you reach Euclid avenue. b. Drive south on Park Road until you reach Euclid Avenue. c. Drive
]Astrology is a pseudoscience because
Which of the following is the least important factor of a personal fitness program? a. the individual's personal conditions b. the availability of resources c.
does it make sense to connect the points on the graph with a solid line? Explain