ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
At a local hardware store Ms.jones learned that 1 would cost her $50, 12 would cost $1.00, and the price of 144 would be $1.50 what was Ms. Jones buying?
Can you give examples of situations that might be modeled with trigonometric functions? That is, can you give examples of phenomena that take on a series of val
Make a table of values for the following equation: y = 2x+5 Your table should look similar to this with the blanks filled in. Show your work of how you got your
Using the pencil, plot the point (-5, -3).
Thoroughly answer the question below. Use appropriate academic vocabulary and clear and complete sentences. Draw a five level food chain, identifying autotrophs
wap to calculate area and circumference of a circle
Help me please I beg
Cellulose is found throughout the cell walls of plant cells. Cellulose makes cell walls rigid, which indicates that cellulose is
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5.0 STAR RATING
What is the C++ program to display 3 6 9 12 15