iiiamashantilinae iiiamashantilinae
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

An after school job pays $46.50 for 6 hours of work. What is the unit rate?

Respuesta :

animexxx1
animexxx1 animexxx1
  • 02-10-2020
The unit rate is $7.75 because 46.50 divide by 6 is $7.75
Answer Link

Otras preguntas

Article “The importance of family game nights” by katarzyna radza
A lot of ——— (gentle) is needed to look after a baby (suffix used)
Benefits of online learning
3. Yesterday was _ (hot) day of the year. ​
Find the value of 2n-3 – 4 =10
Find the value of 2n-3 – 4 =10
answer this question faster
Differenciate between chemical and structural formulae
please answer this need help​
The recipe makes 12 miffins. You need 36.