ciarnkanode58 ciarnkanode58
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3 candies cost 90 cents. What is the cost of a candy? Let x be the cost of a candy.

Respuesta :

samwttf samwttf
  • 02-10-2020
one piece of candy costs ¢30 each.
x=.30
Answer Link

Otras preguntas

Which do you think will have a greater value, 1/8 of one pound gold or 1/4 of lead? Why?
how is it possible mohave thousands of different proteins when there are only 20 different amino acids
pleeeaaaseeeee answer asappppppppp!!!!!!!!!!! Explain the processes of evaporation and condensation using the image above
Find both unit rates. 4543.08 km in 52.4 h
Which location was the processing point for immigrants who arrived on the East Coast?
2.) How would you decide whether 3/5 or 59% is greater? Explain. 3.) Which one does not belong with the other three? Explain your reasoning. 40% , 2/
Which best completes the sentence? For your first attempt at speaking French, you pronounced that phrase __________ . A. good B. well
Ella bought a bag of jelly beans. There were 24 green jelly beans, which made up 8, percent of all the jelly beans in the bag. How many jelly beans were in the
The three major types of faults are normal, reverse and syncline.
The nuclear family is the only form of families found in North America today.