gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who makes up the majority of the population in France?
What similarities did African women have with other women around the world?
5 Select the correct answer. What is the solution for x in the equation? 4x-3+5= 2x+7- 8x A X = 1/2 B. X = 2 C. X = -1/2 D X = -2
Eight friends purchase various supplies for a camping trip and agree to share the total cost equally. They spend $85.43 on food, $32.75 on water, and $172.46 on
The goal of inventory management is to have the right ______, in the right _______, at the right _______.
help ill give brainliest pls only answer if ur sure u have the correct answer ​
According to the Rational Root Theorem, the following are potential roots of f(x) = 60x2 – 57x – 18. Negative six-fifths, Negative one-fourths, 3, 6 Which is an
how did the stamp act serve as a cause of the american revolution?
Two pebbles, Pebble A and Pebble B, are thrown horizontally with the same force. Pebble A's mass is 3 times the mass of Pebble B. How do the pebbles' accelerati
How are h2o and NaCL different