adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

what is an imperative sentence
let f(x)=2x^2-3x+8.what is the value of f(-4)?
Simplify. 600(1+0.03)^12
One-year-old claire lives in a loving, but noisy, family home with her parents and four siblings. she receives much positive attention and has a trusting relati
Brainliest for correct answer! Which strategy can be used to solve this problem? Dan has dogs named Chester and Ally. Together the two dogs weigh 40 pounds
What happened as a result of the Articles of Confederation? A. The government raised a lot of money. B. The government disbanded the army. C.
Perform the operation 8 1/2 + 5 1/8
How did congress ensure the united state had enough troops in the war?
Michael does not want to spend more than $21.00 on a new backpack, not including tax. Select all of the following descriptions of prices for backpacks that Mich
Which of the following elements of classical pieces did Neoclassical artists seek to replicate? a. precision b. balance c. rationality d. all of the above