alishashivjee956
alishashivjee956 alishashivjee956
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Abhinav bought 2 kg 350 g of apples and 3
kg 450g oranges. Ravi bought 3 kg 500g
mangoes and 2 kg 450 g oranges. Who
bought more fruits? By how much more? pls urgent
​

Respuesta :

fatimunir24
fatimunir24 fatimunir24
  • 01-11-2020

Answer:

ravi bought more fruits by 0.150kg

Step-by-step explanation:

2.350 + 3.450 = 5.80kg abhinav

3.500 + 2.450 = 5.950 Ravi

5.950 - 5.800 = 0.150kg

Answer Link

Otras preguntas

Presently, the North American and Eurasian plates are moving ________. Iceland was formed along this divergent boundary. A) toward each other B) toward the Equ
What are your thoughts on Johnny Depp and Why?​
What number must you add to complete the square? x2 + 24x = 17
WILL BRAINLY! 71 POINTS!! PLEASE HELPPPPPPPPP! (THIS IS A REALLY GOOD ESSAY) How can I shorten my essay? Give me 2 sentences that I can remove.
Which element has an ion with a radius that is larger than its atomic radius A)K B)Cr C)Zn D) Cl
A 2 pound of barbecue sauce costs $27.20.What is the price per ounce
In what ways did the Second | Great Awakening influence the cult of domesticity?
Rudolph ate 338 pounds of food in November and 289 pounds of food in December? How much did he eat in the two months combined?
When JP saw Helene in the stockroom stuffing her purse with expensive printer cartridges, Helene was quick to say, "We've been friends since first grade, so I'm
Suppose you invested $60 in the Ishares Dividend Stock Fund (DVY) a month ago. It paid a dividend of $0.63 today and then you sold it for $65. What was your re