Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

6) If a and b are natural numbers, then which of the following must also be a natural number?
How have the ideals of the Declaration of Independence inspired Americans orer time?
Help me please i dont get it.
You have been working with irregular figures. How is estimating area on a grid different from estimating perimeter on a grid? Explain.
Based on the story, perturbed means A. busy. B. nervous. C. energized. D. bothered.
is -7/9 a integer? yes or no
In the poem To one coming north, how does the speaker feel about spring
what does lithe mean?
The function f(x)=100+0.75(x-50) can be used to determine the cost in dollars for printing x, t shirts what is the rate of change of the cost in dollars with re
Mitochondrial inheritance tends to not follow traditional heredity patterns described by Mendelian laws. A mother has a mitochondrial condition where she produc