pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

if you earned 90% on a quiz and got 63 points how many points were possible?
the side of a square is (4x - 2y). What is the perimeter of the square?
Define powers provide an example of power with an exponent of 2
What are the five types of rehearsals
The earth is the only planet with all _____ spheres. three four five
Find the discount rate on a $15 cap that is on sale for $13.50
Which sentence uses commas correctly? A. I stretch before I exercise and I also stretch again after I finish exercising. B. Water is sold in plastic bottles
A 75-kg refrigerator is located on the 70th floor of a skyscraper (300 meters above the ground) What is the potential energy of the refrigerator?
list reasons people wanted to end prohibition
Which object couldn't be viewed from Earth's surface without a telescope ..a.a meteor shower b. a meteorite c. a meteoroid d. a meteor