jalayaballard jalayaballard
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sameen bought 2 pounds of carrots for $6.60. At that rate, how much would 1 pound of carrots cost?

Respuesta :

dylansully04 dylansully04
  • 03-11-2020

Answer:

$3.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THESE 2 QUESTIONS ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! During a scuba dive, Lainey descended to a point 20 feet below the ocean surface. She continued her d
Simplify the following expression. 1/4 (24-16x) a. 6+4x b. 6+4 c. 6-4x d. 6-4
210 is how many tens? an also what does 240 equals how many tens
what is 8.54 rounded to the nearest tenth?
21% student passed in exam.if 3257 students are passing, how many student are appear in exam.
What is the product of 36 and 80
Which resource do programmers sometimes have to refer to and use during planning the logical steps of the solution? a. pseudocode b. design documents c. compile
2. What are three other ways you can reinforce your message when you’re saying no?
A rectangle has a length of 10 inches and a perimeter of 48 inches. Which equation could be used to find the width of the rectangle? a. 48 = 10w b. 48 = 20 – 2w
what is the answer too 3-3*6 2=?