wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does people who live in glass houses shouldn't throw stones mean?
Roman architecture was able to make great structures such as the Colosseum and the Pantheon through its use of... steel. adobe. concrete. wood.
write a fraction as a mixed number 20/10
is fl oz bigger or less than pt
What are the atmospheric layers?
Write one measurement that is between 3/16 and 7/8 Inch on a ruler
estimate how many 12 inch rulers will be about the same length as a flag
Describe the key principles of the policy of containment forged by american diplomat George F. Kennan.
Which sentence best describes George Bergeron’s characterization in "Harrison Bergeron"? a. He is a static character, because he has become dehumanized by gover
What was the goal of assimilation? A.) for native Americans to learn to read and write B.) for native Americans to farm the land west of the Mississippi river c