kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

List 0,1,123,4,34 in proper notation
PLSSSSS HELPP MEEEEeee
PLEASE HELP!!! The height of a triangle is twice the length of its base. The area of the triangle is 50 meters. Find the height and base to the nearest tenth of
Determine the intercepts of the line that passes through the following points
I’m having problems with these type of problems
7 (2x-3) x =9 2. 3(y+11) y=12​
25 POINTS 1)State what is meant by the term physical change, 2)State what is meant by the term internal energy, 3)State what is meant by the term specific laten
I NEED AN ANSWER ASAP What is an example of stewardship?? THANK YOU SO MUCH!!
Find the volume of the prism.
If segment AC is a diameter of the circle what can you conclude about triangle ABC