garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

The widths of two similar rectangles are 16 cm and 14 cm. What is the ratio of their perimeters? Of their areas? a. 8:7 and 64:49 b. 9:8 and 64:49 c. 8 and 81-
what does the numerator tell us in fraction
Find the next two terms in the following sequence. 13, -5, -35, -77,...
Subtract: 6lb 4oz - 2lb 10oz
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
Can someone tell me what is a Genre?
What is 3y = 15x - 12 in y = mx + b form ?
what is a prefix for dote?
Which is a solution to the equation y=5x-6