Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is one piece of evidence for the endosymbiotic origin of eukaryotic
Can someone please help
35 rounded to the nearest hundred
Which phrase represents the algebraic expression 1/4d+7? the product of one-fourth and a number, plus seven the product of seven and a number the product of one
list the four basic visual symbols
Please help..........................
each month for 7 months, samuel mows 3 lawns. how many mire lawns does he need to mow before he has mowed 29 lawns
What do the three pyramids of Giza represent?
Use net to find the lateral area of the prism.
What is the continental divide and how does it affect the flow of rivers