shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the closest translation of hemos trabajado? We worked. We have worked. We were working. We used to work. Which language is not an offi
Math Question? Help needed.
In an experimental design, the variable over which the researcher has no control but that is measured to find the effect of the treatment is called the _____.
__________is the class of literature comprising works of imaginative narration
3x/sqrt 4x+5 rationalize the denominator
What is the cube root of -1,000p12q3
As Anton P. Chekhovs writing matured he focused less on _____ and more on _____
On a topographic map what indicates the difference in elevation between adjacent lines
A thin rod has a length of 0.25 m and rotates in a circle on a frictionless tabletop. the axis is perpendicular to the length of the rod at one of its ends. the
Which of the following is NOT true of the symptoms of STDs? a. symptoms are often painful or irritating b. symptoms are not always present c. symptoms sometimes